fbpx
Aesthetic Dental Implantologie Clinic
İmplant Ankara

Bonding Diş Tedavisi

Gösterim: 14747

Ankara Bonding Diş Tedavisi Fiyatları

Bonding Diş Tedavisi Nedir?

Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler (mikrofil ajanlar), doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir.  

Bonding, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden biridir. Çoğu durumda, en az miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilir. (Bakınız: Koruyucu Diş Hekimliği)

 

Bu Sistem Uygulanırken Ağrı Hissedilir mi?

Hayır! Pek çok durumda, dişi uyuşturmaya bile gerek duymadan bu işlem uygulanabilir.

 

Doğal Görünür mü?

Evet! Kozmetik diş hekimliğinde yetkin bir diş hekimi tarafından yapıldığında doğal görünür.

 

Bonding Uygulanan Dişlerde Zamanla Renk Değişimi Olur mu?

Mikrofil ajanlar, en ileri tekniklerle elde edilmiş olup, hemen hemen diş yapısıyla aynı özellikler taşırlar ve ancak normal dişler kadar renk değiştirirler. Yüzey pürüzlülüğü, cilalama ile en aza indirildiğinde lekelenmeye karşı dayanıklılığı artar. Dış faktörlerin sebep olduğu (sigara, çay, kola, kahve vb.) olası lekelenmeler ise, rutin diş muayenelerinde giderilebilir. Doğal dişlerdeki lekelenmeler içinse en yeni teknik olan "zoom diş beyazlatma" uygulanabilir. (Bakınız: Zoom Diş Beyazlatma)

 

Bu Sistemin Uygulandığı Dişler Özel Bir Bakım Gerektirir mi?

Bu konuda bazı sınırlamalar mevcuttur. Çok sert nesneleri (buz, şeker gibi) ısırmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca tırnak yeme gibi olumsuz alışkanlıklardan uzak kalınmalıdır. (Bakınız: Tırnak Yeme)

 

Bonding Uygulamalarının Ömrü Ne Kadardır?

Bu süre, kullanılan malzemenin kalitesine ve diş hekiminin becerisine bağlıdır. Son teknoloji ile üretilen malzemelerin ömrü yaklaşık 10 yıldır. Bonding (adeziv sistem) uygulanmış bir dişe, daha sonra yeniden bir bonding işlemi yapılabilir.

 

Bu İşlem Pahalı mıdır?

Genellikle diğer estetik işlemlere göre daha ekonomiktir. Ücreti belirleyen faktör, kullanılan malzeme ve seçilecek tedavi türüdür.

 

Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Bu işlem için pek çok kez bir seans ( 15 dk- 30 dk) yeterlidir. Uygulanacak seans sayısı yapılacak işleme göre değişir "

 

Bu İşlem Herkese Uygulanabilir mi?

Evet! Hemen hemen bütün yaş gruplarına bu tedavi metodu uygulanabilir. Çocuklar, ergenlik çağındakiler, yetişkinler ve yaşlılar görünüşlerini ve gülümsemelerini bu metot sayesinde daha da güzel hale gelebilir. Bondingle kapanmayacak açıklıklarda ise lamine ve zirkonyum diş kaplamaları söz konusu olabilir. (Bakınız: Lamine Diş Fiyatları)

Bonding Diş Tedavisi