fbpx
Aesthetic Dental Implantologie Clinic
İmplant Ankara

Diş İmplantı Tedavisinden Önce Bilmeniz Gereken 5 Önemli Madde!

Gösterim: 1076

Dental teknolojilerdeki ilerlemelerle birlikte eksik dişler dental implantlarla kısa sürede tedavi edilebilirken, köprü yönteminde olduğu gibi sağlam olan komşu dişlerinize de zarar vermemektedir. Günümüzde başarısından dolayı en popüler diş tedavilerinden olan implantlar hakkında yanlış bilgilerde mevcuttur. Bu sayfa da implant yaptırmadan önce bilinmesi gereken 5 önemli maddeyi sizlerle paylaşacağız.

1) İmplant uygulamasında önemli olan ve başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden birisi kemik yapısıdır. Hastalarımız implant için uygun bir kemik dokusuna sahip olmalıdır. Eğer diş eksikliği olan bölgedeki kemiğiniz sağlam ve yeterli ise implantlarınızın ağız içindeki başarısı da oldukça yüksek olur.

 

2) İmplant için eğer kişinin kemik yapısı ve genel sağlık durumu uygunsa, üst yaş limiti yoktur. 70’li ya da 80’li yaşlarda bile implant yaptırabilirsiniz. Genç yaşlarda ise limit alt sınır kemik gelişiminin tamamlanmasına bağlıdır. Bu erkeklerde 17-18, kızlarda ise 15-16’dır.

 

3) Sigara kullanmak erken dönem yara iyileşmesi sırasında enfeksiyon riskini artırabilmektedir. Bunun için sigara kullanımını tavsiye etmiyoruz.

 

4) Ağız ve diş genel bakımınızı iyi bir şekilde sağlarsanız implantlar ömür boyu ağzınızda kalabilmektedir. İmplantın ömrü açısından günde 2 defa dişleri fırçalamak, ağız gargarası ve diş ipini düzenli kullanmak gerekmektedir.

 

5) İmplantlar vücudumuz için herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmış olup yıllardır yoğun araştırmalara tabi tutulmuşlardır. Literatürde implantların kansere neden olduğunu gösteren hiçbir bulguya rastlanmamıştır. Bilimsel niteliği olmayan, kulaktan dolma böyle bilgilere inanmayın.

 

Eksik dişlerinizin yerine yaptırmanız gereken en sağlıklı dental işlem implanttır ve implant cerrahisi de zor olmayan bir işlemdir. Diş çekimi, kanal tedavisi veya diş dolgu yapılırken duyulabilecek kadar bir ağrı hissi oluşur. Bunun da hissedilmemesi için anestezi yapılır. Dolayısıyla implant yaptırırken ağrı hissetmezsiniz. İmplant tedavileri güvenilir ve hijyene önem veren diş kliniklerinde gönül rahatlığı ile yaptırabilir.